Class Representative

 

 

LIST OF CLASS TEACHERS AND REPS. (2017-18)

SENIOR WING

CLASS/SECTION

 NAME OF CLASS TEACHER

CLASS REP.

VI-A

 Radhika Grover Dhir

Ruchi Mahajan

 

VI-B

 Vipin

VI-C

 Shruti Soharia Singh

VI-D

 Ruchi Mahajan

VI-E

 Satender Kumar

     

VII-A

 Bala Prashar

Renu Sharma

 

VII-B

 Renu Sharma

VII-C

 Arjun Yadav

VII-D

 Sushmita Banerjee

     

VIII-A

 Abdhesh Kr.Jha

Abhilasha Sinha

VIII-B

 Madhu Kaushik

VIII-C

 Rashmi

VIII-D

 Abhilasha Sinha

VIII-E

 Sandhya Tyagi

 

 

 

IX-A

 Gurpreet Kaur

Sonali Jain

IX-B

 Satish Ahlawat

IX-C

 Raj Dahiya

IX-D

 Sonali Jain

IX-E

 Raj Lakshmi

 

 

 

X-A

 Ramna Gupta

Shalini Narang

X-B

 Arpana Handa

X-C

 Shalini Narang

X-D

 Amanjeet Collaco

X-E

 Sunil Bhardwaj

X-F

 Leena Sharma

 

 

 

XI-A

 Tishya Mukherji

Anuj Kumar Sinha

XI-B

 Anuj Kumar Sinha

XI-C

 Sajid Hussain

XI-D

 Mahavir Taneja

Rachna Sharma

XI-E

 Rachna Sharma

XI-F

 Surender Kumar Yadav

Surender Kumar Yadav

 

 

 

XII-A

 K K Jha

Anuj Kumar Sinha

XII-B

 Rakesh Kumar

XII-C

 Madhurima Sinha

XII-D

 B S Pradhan

Rachna Sharma

XII-E

 Ankur Bhushan

XII-F

 Dwijesh Bhatia

Surender Kumar Yadav

 

PRIMARY WING

CLASS/SECTION

NAME OF CLASS TEACHER

CLASS REP.

NUR-A

Preeti Chutani Ahooja

 

Preeti Chutani Ahooja

NUR-B

Reena Sharma

     

PREP-A

Ira Sharma

 

Ira Sharma

PREP-B

Rajni Sharma

PREP-C

Heena Mittal

PREP-D

Aparna Sarkar

 

 

 

I-A

Sonia Sachdeva

 

Sonia Sachdeva

I-B

Neenu Khanna

I-C

Sangeeta Sharma

I-D

Ritu Chauhan

I-E

Seema Malhotra

 

 

 

II-A

Savita Malik

 

 

Savita Malik

II-B

Neetu Sharma

II-C

Geeta Katyal

II-D

Bhavna Chatrath

II-E

Renu Sar

 

 

 

III-A

Amita Kapur

 

 

Amita Kapur

III-B

Poonam Goel

III-C

Priyanka Thakran

III-D

Sarita Sangri

III-E

Madhu Bhatia

 

 

 

IV-A

Savita Sharma

Savita Sharma

 

 

IV-B

Parul Sharma

IV-C

Geetika Wahi

IV-D

Pooja Singh

IV-E

Jaishree Rana

 

 

 

V-A

Nira Saxena

 

Archana Sharma

 

V-B

Archana Laroria

V-C

Parul Arora

V-D

Rashma Saxena

V-E

Archana Sharma

 
 
 

DLF City

 

CLASS/SECTION NAME OF CLASS TEACHER CLASS REP.
X A Ruchira Sharma Seema Chauhan
X B Pooja Sharma
IX A Seema Chauhan
IX B Chitra Bisht
     
VIII A Poonam Sood Poonam Sood
VIII B Radhika Singh
VII A Kanchan Gupta
VII B Vibha Sharma
VII C Sneh Saini
     
VI A Neena Sood Neena Sood
VI B Deepa Sharma
VI C Rita Bhalla
V A Pranav Pankaj
V B Smita Yadav
V C Prakriti Mathur
     
IV A Taruna Rao Nidhi Bhardwaj
IV B Meenu Kukreja
IV C Vibha Pandey
IV D Arushi Mudgil
III A Nidhi Bhardwaj
III B Shivani Kher
III C Priyanka Minocha
III D Seema Gera
     
II A Swati Marwah Neena Kapoor
II B Saroj Singh
II C          Neena Kapoor
II D Tanoo Jauhari
I A Jyoti
I B Rakshita Khilani
I C Rakhee Vishnoi
PREP A Deepali Verma
PREP B Rikshit Gill  
PREP C Deepti Shukla
PREP D Meena Porwal
NUR A Tarveen Punia 
NUR B Ruby Kapoor
NUR C Himani Basra
Audio On
You Are Visitor Number 870368
"A dream doesn’t become a reality through magic; it takes sweat, determination and hard work. ~ Colin Powell "