Class Teachers & Reps.

 

 

LIST OF CLASS TEACHERS AND REPS. (2018-19)

SENIOR WING

CLASS/SECTION

 NAME OF CLASS TEACHER

CLASS REP.

VI-A

 SANDHYA TYAGI

Ruchi Mahajan

 

VI-B

 ABHILASHA SINHA

VI-C

 SAVEENA AGGARWAL

VI-D

 SUSHMITA BANERJEE

VI-E

 ARJUN YADAV

     

VII-A

 RADHIKA GROVER DHIR

RUCHI MAHAJAN

 

VII-B

 MADHU KAUSHIK

VII-C

 TANU BATRA

              VII-D  RUCHI MAHAJAN

VII-E

 VIJAY LAXMI KULHARI

     

VIII-A

 NEENA MIGLANI

RENU SHARMA

VIII-B

 RENU SHARMA

VIII-C

 RASHMI ARORA

VIII-D

 SUNIL BHARDWAJ

 

 

 

IX-A

 RAMNA GUPTA

SHALINI NARANG

IX-B

 ARPANA HANDA

IX-C

 APARNA SHARMA

IX-D

 SHALINI NARANG

IX-E

 LEENA SHARMA

 

 

 

X-A

 GURPREET KAUR

SONALI JAIN

X-B

 SATISH AHLAWAT

X-C

 RAJ DAHIYA

X-D

 SONALI JAIN

X-E

 S. RAJLAKSHMI

 

 

 

XI-S1

 MADHURIMA SINHA

SAJID HUSSAIN(SCIENCE)

XI-S2

 RAKESH SHARMA

XI-S3

 K.K.JHA

XI-S4

 MADHU GADHIOK

XI-C1

 ANKUR BHUSHAN

B.S.PRADHAN (COMMERCE)

XI-C2

 GEETA CHOUDHARY

XI-H1

 APARNA MANAKTALA

APARNA MANAKTALA (HUMANITIES)

 

 

 

XII-S1

 TISHYA MUKHERJI

SAJID HUSSAIN(SCIENCE)

XII-S2

 ANUJ KUMAR SINHA

XII-S3

 SAJID HUSSAIN

XII-C1

 B S PRADHAN

B.S.PRADHAN (COMMERCE)

XII-C2

 RACHNA SHARMA

XII-H1

 RITU BADIA VASHISHT

APARNA MANAKTALA (HUMANITIES)

 

PRIMARY WING

CLASS/SECTION

NAME OF CLASS TEACHER

CLASS REP.

NUR-A

Aparna Sarkar

 

Aparna Sarkar

NUR-B

Reena Sharma

     

PREP-A

Neetu Sharma

 

Neetu Sharma

PREP-B

Preeti Chutani

PREP-C

Heena Mittal

PREP-D

Geeta Rani

 

 

 

I-A

Sangeeta Sharma

 

Geeta Katyal

I-B

Geeta Katyal

I-C

Renu Sar

I-D

Neenu Khanna

 

 

 

 

 

II-A

Sonia Sachdeva

 

 

Sonia Sachdeva

II-B

Nisha Panghal

II-C

Savita Malik

II-D

Ritu Chauhan

II-E

Ira Sharma

 

 

 

III-A

Shantoo Kapur

 

 

Shantoo Kapur

III-B

Poonam Mehta

III-C

Madhu Bhatia

III-D

Rajni Sharma

III-E

Seema Malhotra

 

 

 

IV-A

Geetika Wahi Baboota

Geetika Wahi Baboota

 

 

IV-B

Priyanka Thakran

IV-C

Poonam Goel

IV-D

Amita kapur

IV-E

Sarita Sangri

 

 

 

V-A

Naveen Gupta

 

Naveen Gupta

 

V-B

Jaishri Rana

V-C

Sushmita bandopadhya

V-D

Neera Saxena

V-E

Rashma Saxena

 
 
 

DLF City 2018-19

 

CLASS/SECTION NAME OF CLASS TEACHER REPS
X A Seema Chauhan SEEMA CHAUHAN
X B Suresh Uniyal
IX A Satender Kumar ARPANA HANDA
IX B Arpana Handa
     
VIII A Sandhya Tyagi RAJ DAHIYA
VIII B Raj Dahiya
VIII C Deepa Sharma
VII A Smita Yadav SMITA YADAV
      
VII B Sneh Saini
VII C Geetika Wahi Babuta
     
VI A Pranav Pankaj NEENA SOOD
VI B Neena Sood
VI C Rita Bhalla
V A Taruna Rao TARUNA RAO
V B Vasudha Kaushik
V C Vibha Pandey
V D Meenu Kukreja
     
IV A Nidhi Bhardwaj ARUSHI MUDGIL
IV B Vipin Bajaj
IV C Arushi Mudgil
IV D Sarita Sangri
III A Swati Marwah SWATI MARWAH
III B Shivani Kher
III C Priyanka Minocha
III D Rakhee Vishnoi
     
II A Jyoti JYOTI
II B Saroj Singh
          II C          Tanoo Jauhari
I A Deepali Verma
I B Rakshita Khilani
I C Deepti Shukla
I D Puja Mehrotra
PREP A Mandeep Jaggi MANDEEP JAGGI
PREP B Shalini Rai
PREP C Himani Basra
NUR A Tarveen Punia 
NUR B Ruby Kapoor
Audio On
You Are Visitor Number 1171599
"Don’t let the world change your smile, let your smile change the world. "